
Filozofie:
„To, že je radiátor teplý, neznamená že topí“
„To, že se nám podlahovka zdá studenou, neznamená že netopí“
„To, že je v domě teplo, neznamená, že topíme úsporně“
Otopný systém může být instalován bez projektu. Instalatér určí velikost otopných těles podle „kubatury“, dimenze potrubí určí odhadem, oběhové čerpadlo určí raději větší. Každý otopný systém topí. Kvalita návrhu a provedení otopného systému ale zásadně ovlivňuje ekonomiku provozu a tepelnou pohodu v pobytových místnostech.
Cílem správně fungujícího otopného systému musí být ekonomická výroba tepla, přesná distribuce tepla do vytápěných zón a optimalizovaná regulace v čase.
Návrh otopného systému postupuje od výpočtu tepelných ztrát, přes návrh otopných ploch, hydraulických rozvodů po návrh tepelného zdroje.
Provádíme tyto služby:
- Výpočty tepelného výkonu (tepelných ztrát)
- Výpočet – návrh otopných ploch (otopná tělesa, velkoplošné-podlahové/stropní)
- Výpočty hydraulického termodynamického vyvážení (zaregulování) otopných soustav
- Výpočty větrání kotelen
- Návrhy tepelných zdrojů:
- na bázi standardních paliv
- plynové kotelny
- úprava kotelen na pevná paliva
- teplovzdušné plynové vytápění (plynové „sahary“)
- sálavé vytápění trubkovými zářiči
- na bázi obnovitelných zdrojů energie
- tepelné zdroje z tepelnými čerpadly (vzduch-voda /A-W/, země-voda /G-W/, voda-voda /W-W/, vzduch-vzduch /A-A/)
- kotelny s kotli na biomasu (štěpka, peletky)
- na bázi standardních paliv
Projektovou dokumentaci zpracujeme s respektem k požadavkům investora, s požadovaným technickým řešením, případně navrhneme korekce požadavků, s cílem dosažení optimálního stavu z hlediska investičních a provozních nákladů, s vhodným uživatelským komfortem.
Profesní zkušenost:
Nejefektivnějšími a velmi univerzálními jsou nízkoteplotní otopné systémy představované převážně podlahovým vytápěním, nebo velkoplošnými otopnými tělesy. Tyto otopné systémy v součinnosti s velmi kvalitním zateplením nových či rekonstruovaných budov umožní využít kondenzačního režimu plynových kotlových jednotek, nebo vysokého topného faktoru tepelných čerpadel.
Provozně nejvýhodnější se v současné době jeví použití tepelných zdrojů s použitím obnovitelných zdrojů energie – tepelných čerpadel. V tomto případě je nutné počítat s vyššími investičními náklady, které ovšem mohou být zčásti pokryty některým z dotačních titulů.
V případě rodinných domů je častá kombinace automatického tepelného zdroje (elektrokotel, tepelné čerpadlo, plynový kotel) se zdrojem na kusové dřevo (krbová vložka). Vyšší náročnost na manuální obsluhu je vyvážena nízkými provozními náklady a estetickým vjemem zdroje.
STUPSCH